Ordered List (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Default
da: Standard

en: Fields
da: Felter

en: Allowed values list
da: Liste af tilladte værdier

en: %name: illegal value.
da: %name: ugyldig værdi.

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
da: Tilladte HTML-tags i etiketter: @tags

en: Selected Items
da: Valgte elementer

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
da: Værdierne som dette felt kan indeholde. Indtast én værdi pr. linje på formen nøgle|værdi.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
da: Nøglen er den værdi, som gemmes i databasen. Etiketten bruges ved visning og i redigeringsformularer.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
da: Etiketten er valgfri: Hvis en linje kun indeholder én tekststreng, vil det blive brugt både som nøgle og etiket.

en: Allowed values function
da: Funktion til tilladte værdier
