Ordered List (7.x-1.2) - en to sv translation catalogue (9 entries)

en: Default
sv: Förvald

en: Fields
sv: Fält

en: Allowed values list
sv: Lista med tillåtna värden

en: %name: illegal value.
sv: %name: otillåtet värde.

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
sv: Tillåtna HTML-taggar i etiketter: @tags

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
sv: De möjliga värden detta fält kan innehålla. Ange ett värde per rad med formatet nyckel|etikett.

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
sv: Nyckeln är det lagrade värdet. Etiketten kommer att användas i visade värden och i redigeringsformulär.

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
sv: Etiketten är valfri. Om en rad innehåller en ensam textsträng kommer den att användas både som nyckel och etikett.

en: Allowed values function
sv: Funktion för tillåtna värden
