Ordered List (7.x-1.3) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Default
ja: デフォルト

en: Fields
ja: フィールド

en: Allowed values list
ja: リストに利用可能な値

en: %name: illegal value.
ja: '%name' は不正な値です。

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
ja: ラベルに許可されているHTMLタグ: @tags

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
ja: このフィールドに保存可能な値。一つの値を一行ごとに、キー|ラベルのフォーマットで入力してください。

en: The key is the stored value. The label will be used in displayed values and edit forms.
ja: キーはデータベースに保存される値です。ラベルは表示される値と編集フォームで使用されます。

en: The label is optional: if a line contains a single string, it will be used as key and label.
ja: ラベルは任意です：1行にひとつの文字列だけを入力した場合は、キーとラベルの両方に使用されます。

en: Allowed values function
ja: 利用可能な値の関数
