Organigrams (7.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: status
bn: অবস্থা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
