Organigrams (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Center
fa: وسط

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Top
fa: بالا

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Add item
fa: افزودن آیتم

en: Text
fa: متن

en: status
fa: وضعیت

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Parent item
fa: آیتم والد

en: Published
fa: منتشر شده

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Position
fa: موقعیت

en: Font size
fa: اندازه فونت

en: Font settings
fa: تنظیمات فونت

en: List items
fa: فهرست آیتم‌ها

en: Fieldgroup
fa: گروه فیلد

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Delete item
fa: حذف آیتم

en: export
fa: صدور

en: Long text
fa: متن طولانی

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
fa: نام قابل فهم توسط ماشین نمی‌تواند "add" یا "list" باشد.
