Organigrams (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: view
fr: voir

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Center
fr: Centre

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: Top
fr: Haut

en: View
fr: Voir

en: Add item
fr: Ajouter un élément

en: Text
fr: Texte

en: status
fr: statut

en: Parent item
fr: Élément parent

en: Published
fr: Publié

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Image URL
fr: URL de l'image

en: Font size
fr: Taille de police

en: Font color
fr: Couleur de la police

en: Font settings
fr: Paramètres de police

en: List items
fr: Liste les entrées de menu

en: Fieldgroup
fr: Groupe de champs

en: Border color
fr: Couleur de la bordure

en: Machine name
fr: Nom système

en: Edit item
fr: Modifier l'élément

en: Delete item
fr: Supprimer l'élement

en: export
fr: exporter

en: Start import
fr: Commencer l'import

en: Checkbox
fr: Case à cocher

en: Line height
fr: Hauteur de ligne

en: Long text
fr: Texte long

en: The parent terms of the taxonomy term.
fr: Les termes parents du terme de taxonomie.

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
fr: Le nom système ne peut pas être "add" ou "list".

en: Organigram
fr: Organigramme

en: organigram
fr: organigramme
