Organigrams (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: view
id: tampilan

en: Weight
id: Bobot

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Center
id: Tengah

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Top
id: Atas

en: View
id: Lihat

en: Add item
id: Tambah pokok menu

en: Text
id: Teks

en: Options
id: Opsi

en: Parent item
id: Item induk

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Position
id: Posisi

en: Font size
id: Ukuran Font

en: Font settings
id: Pengaturan Font

en: List items
id: Daftar pokok menu

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Long text
id: Teks panjang

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
id: Nama terbaca-mesin tidak bisa "ditambah" atau "terdaftar".
