Organigrams (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Center
pt: Central

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Salvar

en: Top
pt: Superior

en: View
pt: Ver

en: Add item
pt: Novo item

en: Text
pt: Texto

en: Options
pt: Opções

en: Parent item
pt: Item superior

en: Published
pt: Publicado

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Position
pt: Posição

en: Font size
pt: Tamanho da fonte

en: Font color
pt: Cor da fonte

en: Font settings
pt: Configurações da fonte

en: List items
pt: Listar itens

en: Fieldgroup
pt: Grupo de campos

en: Border color
pt: Cor da borda

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Edit item
pt: Editar item

en: Delete item
pt: Apagar item

en: export
pt: exportar

en: Item settings
pt: Configurações do item

en: Line color
pt: Cor da linha

en: Checkbox
pt: A caixa de seleção

en: Long text
pt: Texto longo

en: The parent terms of the taxonomy term.
pt: Os termos pai de um termo de taxonomia.

en: Import items
pt: Importar itens

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
pt: O nome no sistema não pode ser "add" ou "list".
