Organigrams (7.x-1.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (31 entries)

en: delete
vi: xoá

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: view
vi: xem

en: Edit
vi: Sửa

en: Weight
vi: Độ nặng

en: The configuration options have been saved.
vi: Các tùy chọn cấu hình đã được lưu lại.

en: Center
vi: Giữa

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Save
vi: Lưu

en: Top
vi: Đầu

en: View
vi: Xem

en: Add item
vi: Thêm mục

en: Text
vi: Văn bản

en: status
vi: trạng thái

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Parent item
vi: Phần tử cha

en: Published
vi: Đã công bố

en: Background color
vi: Màu nền

en: Position
vi: Vị trí

en: Font size
vi: Cỡ chữ

en: List items
vi: Liệt kê mục liên kết

en: Fieldgroup
vi: Nhóm trường dữ liệu

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: export
vi: xuất ra

en: Font name
vi: Tên phông chữ

en: Long text
vi: Văn bản dài

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
vi: Tên máy phải khác "add" hoặc "list".
