Organigrams (7.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Center
tr: Merkez

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: Top
tr: En üst

en: View
tr: Görüntüle

en: Add item
tr: Öğe ekle

en: Text
tr: Metin

en: status
tr: durum

en: Options
tr: Seçenekler

en: Parent item
tr: Üst öğe

en: Published
tr: Yayında

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Position
tr: Konum

en: Font size
tr: Yazı tipi boyutu

en: Font settings
tr: Yazı tipi ayarları

en: List items
tr: Öğeleri listele

en: Fieldgroup
tr: Alan Grubu

en: Border color
tr: Kenarlık rengi

en: Machine name
tr: Makine adı

en: export
tr: dışarı ver

en: Long text
tr: Uzun metin

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
tr: Makine ismi "add" veya "list" olamaz.
