Organigrams (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (33 entries)

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: view
cs: zobrazit

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Center
cs: Na střed

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Save
cs: Uložit

en: Top
cs: Nahoru

en: View
cs: Zobrazit

en: Add item
cs: Přidat položku

en: status
cs: stav

en: Options
cs: Možnosti

en: Parent item
cs: Nadřazená položka

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Position
cs: Pozice

en: Font size
cs: Velikost fontu

en: Font settings
cs: Nastavení fontu

en: List items
cs: Vypsat položky

en: Fieldgroup
cs: Skupina polí

en: Border color
cs: Barva okraje

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Edit item
cs: Upravit položku

en: Delete item
cs: Smazat položku

en: Long text
cs: Dlouhý text

en: The parent terms of the taxonomy term.
cs: Nadřazené termíny termínu taxonomie.

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
cs: Strojově čitelný název nemůže být "add" nebo "list".
