Organigrams (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Center
it: Centro

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Top
it: In cima

en: View
it: Visualizza

en: Add item
it: Aggiungi voce

en: Text
it: Testo

en: status
it: stato

en: Options
it: Opzioni

en: Parent item
it: Voce padre

en: Published
it: Pubblicato

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Position
it: Posizione

en: Font size
it: Dimensione del carattere

en: Font color
it: Colore font

en: Font settings
it: Impostazioni caratteri

en: List items
it: Elenca elementi

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Edit item
it: Edita elemento

en: Delete item
it: Elimina elemento

en: export
it: esporta

en: Long text
it: Testo long

en: Image alignment
it: Allineamento immagine

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
it: Il nome ad uso interno non può essere "add" oppure "list".
