Organigrams (7.x-1.0) - en to ku translation catalogue (23 entries)

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: view
ku: پیشاندان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Weight
ku: سەنگ

en: The configuration options have been saved.
ku: هەڵبژردنەکانی ڕێکخستن پاشەکەوت کرا.

en: Center
ku: ناوەڕاست

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Top
ku: سەرەوە

en: View
ku: پیشاندان

en: Add item
ku: بڕگە زیادبکە

en: Text
ku: دەق

en: status
ku: ڕەوش

en: Parent item
ku: بڕگه‌ی باوان

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Background color
ku: ڕەنگی پاشبنەما

en: List items
ku: بڕگەکان پیشانبدە

en: Long text
ku: دەقی درێژ
