Organigrams (7.x-1.0) - en to ml translation catalogue (18 entries)

en: delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: view
ml: കാണുക

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Center
ml: കേന്ദ്രം

en: Name
ml: പേര്

en: edit
ml: തിരുത്തുക

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Text
ml: ടെക്സ്റ്റ്

en: status
ml: സ്ഥിതി

en: Parent item
ml: പാരന്റ് ഐറ്റം

en: Published
ml: പ്രസിദ്ധീകരിച്ചവ
