Organigrams (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (31 entries)

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Center
oc: Centre

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Save
oc: Enregistrar

en: Top
oc: Naut

en: View
oc: Veire

en: Add item
oc: Apondre un element

en: Text
oc: Tèxte

en: status
oc: estatut

en: Options
oc: Opcions

en: Parent item
oc: Element parent

en: Published
oc: Publicat

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Image URL
oc: URL de l'imatge

en: Position
oc: Posicion

en: Font size
oc: Talha de la poliça

en: List items
oc: Fa la lista de las entradas de menú.

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Delete item
oc: Suprimir l'élement

en: export
oc: exportar

en: Long text
oc: Tèxte long

en: The parent terms of the taxonomy term.
oc: Los tèrmes parents del tèrme de taxonomia.
