Organigrams (7.x-1.1) - en to bo translation catalogue (29 entries)

en: delete
bo: བསུབ

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: view
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: The configuration options have been saved.
bo: སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་གདམ་ཚན་ཉར་ཚགས་བྱས་ཟིན།

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Name
bo: མིང

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Top
bo: འགོ

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: status
bo: གནས་སྟངས

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Parent item
bo: རྣམ་གྲངས་གོང་མ

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Background color
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Position
bo: གནས་ས

en: Font size
bo: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཆེ་ཆུང

en: Font color
bo: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཁ་དོག

en: Fieldgroup
bo: ཡིག་དུམ་གྱི་ཚོ།

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Long text
bo: ཡིག་གེ་རིང་བ

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང་ལ་ཁ་སྣོན་དང་མིང་ཐོ་སྟོན་པ་ཞེས་པ་སྦྱར་མི་ཆོག
