Organigrams (7.x-1.1) - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: view
hu: megtekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Weight
hu: Súly

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Center
hu: Középen

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Top
hu: Teteje

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: Add item
hu: Elem hozzáadása

en: Text
hu: Szöveg

en: status
hu: állapot

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Parent item
hu: Szülő elem

en: Published
hu: Közzétéve

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Image URL
hu: Kép webcím

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Font size
hu: Betűméret

en: Font color
hu: Betűszín

en: Font settings
hu: Betűkészlet beállítások

en: List items
hu: Elemek listája

en: Fieldgroup
hu: Mezőcsoport

en: Border color
hu: Keretszín

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Delete item
hu: Elem törlése

en: export
hu: exportálás

en: Checkbox
hu: Jelölőnégyzet

en: Long text
hu: Hosszú szöveg

en: The parent terms of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés szülő kifejezése.

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
hu: A programok által használt név nem lehet „add” vagy „list”.

en: Canvas width
hu: Vászon szélessége

en: Canvas height
hu: Vászon magassága
