Organigrams (7.x-1.1) - en to pl translation catalogue (38 entries)

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: view
pl: przeglądaj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Center
pl: Środek

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Save
pl: Zapisz

en: Top
pl: Góra strony

en: View
pl: Widok

en: Add item
pl: Dodaj element

en: Text
pl: Tekst

en: Options
pl: Opcje

en: Parent item
pl: Element nadrzędny

en: Published
pl: Opublikowane

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Image URL
pl: URL obrazka

en: Position
pl: Pozycja

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Font color
pl: Kolor czcionki

en: Font settings
pl: Ustawienia czcionki

en: List items
pl: Wyświetl elementy

en: Fieldgroup
pl: Grupa pól

en: Border color
pl: Kolor ramki

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Delete item
pl: Usuń element

en: export
pl: eksportuj

en: Item settings
pl: Ustawienia elementów

en: Checkbox
pl: Pole wyboru

en: Line height
pl: Wysokość wiersza

en: Long text
pl: Długi tekst

en: The parent terms of the taxonomy term.
pl: Terminy nadrzędne tego terminu taksonomii.

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
pl: Nazwą systemową nie może być "add" ani "list".
