Organigrams (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (33 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Center
da: Centreret

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Add item
da: Tilføj menupunkt

en: Text
da: Tekst

en: Options
da: Valg

en: Parent item
da: Overordnet menupunkt

en: Published
da: Udgivet

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Position
da: Placering

en: Font size
da: Skriftstørrelse

en: Font color
da: Skriftfarve

en: Font settings
da: Skrifttypeindstillinger

en: List items
da: Vis menupunkter

en: Fieldgroup
da: Feltgruppe

en: Machine name
da: Internt navn

en: Edit item
da: Redigér element

en: Delete item
da: Slet element

en: export
da: eksportér

en: Start import
da: Begynd import

en: Long text
da: Lang tekst

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
da: Det maskinlæsbare navn kan ikke være "tilføj" eller "vis".
