Organigrams (7.x-1.2) - en to kn translation catalogue (22 entries)

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Font size
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಗಾತ್ರ

en: Border color
kn: ಅಂಚಿನ ಬಣ್ಣ:

en: Delete item
kn: ಅಂಶವನ್ನು ಅಳಿಸು

en: Font name
kn: ಅಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಹೆಸರು
