Organigrams (7.x-1.3) - en to hr translation catalogue (27 entries)

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: view
hr: prikaz

en: Edit
hr: Uredi

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Center
hr: Centar

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Save
hr: Spremi

en: View
hr: Pregled

en: Add item
hr: Dodaj stavku

en: Text
hr: Tekst

en: Options
hr: Opcije

en: Parent item
hr: Nadređena stavka

en: Published
hr: Objavljeno

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Position
hr: Pozicija

en: Font size
hr: Veličina fonta

en: Font color
hr: Boja fonta

en: List items
hr: Popis stavki

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Long text
hr: Dugački tekst

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
hr: Stroju čitljiv naziv ne može biti "add" ili "list".
