Organigrams (7.x-1.3) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: The configuration options have been saved.
ja: 設定オプションが保存されました。

en: Center
ja: 中央

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: Top
ja: トップ

en: View
ja: ビュー

en: Add item
ja: 項目を追加

en: Text
ja: テキスト

en: status
ja: 状態

en: Options
ja: オプション

en: Parent item
ja: 上位の項目

en: Published
ja: 掲載

en: Background color
ja: 背景色

en: Image URL
ja: 画像URL

en: Position
ja: ポジション

en: Font size
ja: フォントサイズ

en: Font color
ja: フォントのカラー

en: Font settings
ja: フォントの設定

en: List items
ja: 項目の一覧

en: Fieldgroup
ja: フィールドグループ

en: Border color
ja: ボーダー色

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Delete item
ja: 項目を削除

en: export
ja: エクスポート

en: Start import
ja: インポート開始

en: Checkbox
ja: チェックボックス

en: Long text
ja: 長い文章

en: The parent terms of the taxonomy term.
ja: タクソノミータームの親ターム。

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
ja: システム内部名称の追加、一覧は出来ません。
