Organigrams (7.x-1.3) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Top
nl: Bovenaan

en: View
nl: Weergeven

en: Add item
nl: Item toevoegen

en: Text
nl: Tekst

en: Options
nl: Opties

en: Parent item
nl: Bovenliggend onderdeel

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Image URL
nl: Afbeelding-URL

en: Position
nl: Positie

en: Font size
nl: Lettergrootte

en: Font color
nl: Tekstkleur

en: Font settings
nl: Lettertype instellingen

en: List items
nl: Onderdelen weergeven

en: Fieldgroup
nl: Veldgroep

en: Border color
nl: Randkleur

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Edit item
nl: Wijzig item

en: Delete item
nl: Item verwijderen

en: export
nl: exporteer

en: Checkbox
nl: Keuzevakje

en: Long text
nl: Tekst (lang)

en: The parent terms of the taxonomy term.
nl: De bovenliggende termen van de taxonomieterm.

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
nl: De systeemnaam mag niet 'add' of 'list' zijn.
