Organigrams (7.x-1.3) - en to ru translation catalogue (58 entries)

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: view
ru: представление

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Center
ru: Центр

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Save
ru: Сохранить

en: Top
ru: Вверху

en: View
ru: Просмотр

en: Add item
ru: Добавить пункт

en: Text
ru: Текст

en: status
ru: статус

en: Options
ru: Настройки

en: Parent item
ru: Родитель

en: Published
ru: Опубликовано

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Image URL
ru: URL изображения

en: Position
ru: Позиция

en: Font size
ru: Размер шрифта

en: Font color
ru: Цвет шрифта

en: Font settings
ru: Настройки шрифта

en: List items
ru: Список элементов

en: Fieldgroup
ru: Группа полей

en: Border color
ru: Цвет рамки

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Edit item
ru: Редактировать элемент

en: Delete item
ru: Удалить позицию

en: export
ru: экспорт

en: Start import
ru: Начать импорт

en: Line color
ru: Цвет линии

en: Checkbox
ru: Флажок

en: Long text
ru: Длинный текст

en: The parent terms of the taxonomy term.
ru: Родительские термины данного термина таксономии.

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
ru: Машинное имя не может быть "add" или "list".

en: After saving a new organigrams item
ru: После сохранения нового элемента органограммы

en: created organigrams item
ru: созданный элемент органиграммы

en: After updating an existing organigrams item
ru: После обновления существующего элемента органиграммы

en: updated organigrams item
ru: обновленный элемент органиграммы

en: unchanged organigrams item
ru: неизмененный элемент органиграммы

en: Before saving an organigrams item
ru: Перед сохранением элемента органиграммы

en: saved organigrams item
ru: сохраненный элемент органиграммы

en: After deleting an organigrams item
ru: После удаления элемента органограммы

en: deleted organigrams item
ru: удаленный элемент органограммы

en: After saving a new organigram
ru: После сохранения новой органиграммы

en: created organigram
ru: создана органиграмма

en: After updating an existing organigram
ru: После обновления существующей органиграммы

en: updated organigram
ru: обновленная органиграмма

en: unchanged organigram
ru: неизмененная органиграмма

en: Before saving an organigram
ru: Перед сохранением органиграммы

en: saved organigram
ru: сохраненная органиграмма

en: After deleting an organigram
ru: После удаления органиграммы

en: deleted organigram
ru: удаленная органиграмма
