Organigrams (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (44 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Center
uk: По центру

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Save
uk: Зберегти

en: Top
uk: Зверху

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Add item
uk: Додати елемент

en: Text
uk: Текст

en: status
uk: стан

en: Options
uk: Опції

en: Parent item
uk: Батьківський пункт

en: Published
uk: Опубліковано

en: Background color
uk: Колір тла

en: Image URL
uk: URL зображення

en: Position
uk: Позиція

en: Font size
uk: Розмір шрифту

en: Font color
uk: Колір шрифту

en: Font settings
uk: Налаштування шрифтів

en: List items
uk: Список елементів

en: Fieldgroup
uk: Група полів

en: Border color
uk: Колір рамки

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Edit item
uk: Редагувати пункт

en: Delete item
uk: Видалити позицію

en: Item width
uk: Ширина елементів

en: Item height
uk: Висота елементів

en: export
uk: експорт

en: Font name
uk: Назва шрифту

en: Line color
uk: Колір лінії

en: Checkbox
uk: Прапорець

en: Line height
uk: Інтерліньяж

en: Long text
uk: Довгий текст

en: The parent terms of the taxonomy term.
uk: Батьківські терміни для цього терміна таксономії.

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
uk: Машино-читабельна назва не може бути "add" чи "list".
