OSF for Drupal (7.x-3.0) - en to bn translation catalogue (32 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Import
bn: আমদানী

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: View
bn: প্রদর্শন

en: search
bn: অনুসন্ধান

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: General
bn: সাধারণ

en: Color
bn: রং

en: any
bn: যেকোন

en: !date by !username
bn: !date এ !username কর্তৃক

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত

en: Show only items where
bn: শুধু নিচের শর্ত মেনে চলে এরকম আইটেম দেখাও

en: Create @name
bn: @name তৈরি করুন

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
bn: আক্ষরিকভাবে
