OSF for Drupal (7.x-3.0) - en to ca translation catalogue (135 entries)

en: Title
ca: Títol

en: delete
ca: suprimeix

en: title
ca: títol

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Type
ca: Tipus

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Edit
ca: Edita

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Import
ca: Importa

en: Export
ca: Exporta

en: Label
ca: Etiqueta

en: Default
ca: Per defecte

en: Add
ca: Afegeix

en: remove
ca: elimina

en: View
ca: Mostra

en: search
ca: cerca

en: Search for
ca: Cerca per

en: type
ca: tipus

en: Filter
ca: Filtra

en: Contains
ca: Conté

en: Does not contain
ca: No conté

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is not equal to
ca: No és igual a

en: Overridden
ca: Sobreescrit

en: OR
ca: O

en: Basic
ca: Bàsic

en: reset
ca: reinicia

en: Case
ca: Cas

en: Expose
ca: Exposa

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Refine
ca: Refina

en: Undo
ca: Desfés

en: Query
ca: Consulta

en: AND
ca: I

en: any
ca: qualsevol

en: Reference
ca: Referència

en: Revisions for %title
ca: Revisions per %title

en: !date by !username
ca: !date per !username

en: revert
ca: reverteix

en: Revision
ca: Revisió

en: current revision
ca: revisió actual

en: Missing
ca: Perdut

en: Permissions
ca: Permisos

en: Your settings have been saved.
ca: Les vostres preferències han estat desades.

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Availability
ca: Disponibilitat

en: %title has been deleted.
ca: %title ha estat esborrat.

en: @type: deleted %title.
ca: @type: %title eliminat.

en: Revision of %title from %date
ca: Revisió de %title de %date

en: Apply
ca: Aplica

en: Unpublish
ca: Retira

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur que voleu canviar la revisió a %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur de voler suprimir la revisió del %revision-date?

en: Available
ca: Disponible

en: Show only items where
ca: Veure només els elements on

en: empty
ca: buit

en: contains
ca: conté

en: Create @name
ca: Crea @name

en: Debugging
ca: Depuració

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Is empty (NULL)
ca: És buit (NULL)

en: not empty
ca: no buit

en: Ends with
ca: Acaba amb

en: Capitalize first letter
ca: La primera lletra en majúscules

en: Do not display items with no value in summary
ca: No mostris elements sense valor al resum

en: Invalid input
ca: Entrada invàlida

en: Glossary mode
ca: Mode glossari

en: Character limit
ca: Límit de caràcters

en: No transform
ca: No transformis

en: Upper case
ca: Majúscules

en: Lower case
ca: Minúscules

en: Capitalize each word
ca: Posa en majúscules cada paraula

en: Case in path
ca: Majúscules/minúscules al camí

en: Transform spaces to dashes in URL
ca: Transforma els espais a guions a la URL

en: exposed
ca: exposat

en: Contains any word
ca: Conté qualsevol paraula

en: has word
ca: conté alguna paraula

en: Contains all words
ca: Conté totes les paraules

en: has all
ca: conté tot

en: begins
ca: comença

en: ends
ca: acaba

en: filter
ca: filtre

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
ca: El nombre d'elements a mostrar per pàgina. Introduïu 0 per no establir cap límit.

en: - All -
ca: - Tot -

en: Allow multiple values
ca: Permet múltiples valors

en: Compare
ca: Compara

en: Resource
ca: Recurs

en: Revert to earlier revision
ca: Canvia a una revisió anterior

en: -1 (Unlimited)
ca: -1 (sense límit)

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
ca: Augmenteu el límit de memòria editant el paràmetre <em>memory_limit</em> en el fitxer %configuration-file i reinicieu el servidor web (o contacteu amb l'administrador del sistema o bé amb el vostre proveïdor d'hostatge per rebre assistència).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
ca: Contacteu l'administrador o bé el proveïdor d'hostatge per rebre assistència de com augmentar el límit de memòria de PHP.

en: Hide if empty
ca: Amaga si és buit

en: Does not start with
ca: No comença amb

en: not_begins
ca: no comença

en: Does not end with
ca: No acaba amb

en: not_ends
ca: no acaba

en: Length is shorter than
ca: La llargada és menor que

en: shorter than
ca: més curt que

en: Length is longer than
ca: La llargada és major que

en: longer than
ca: més llarg que

en: The field %label cannot be added because it is locked.
ca: No s'ha pogut afegir el camp %label perquè està bloquejat.

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
ca: Hi ha hagut un problema al crear la instància del camp %label: @message.

en: Is not empty (NOT NULL)
ca: No és buit (NOT NULL)

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: and where %property is %value
ca: i on %property és %value

en: where %property is %value
ca: on %property és %value

en: and where
ca: i on

en: Autocomplete popup
ca: Autocompleció en finestra emergent

en: Searching for matches...
ca: Buscant coincidències...

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
ca: Si se selecciona, els usuaris poden introduir múltiples valors de la forma 1+2+3 (per fer un OR lògica) o 1,2,3 (per fer una AND lògica).

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
ca: Si està seleccionat, múltiples instàncies d'aquest filtre poden funcionar conjuntament, com si s'hagués passat múltiples valors al mateix filtre. Aquest paràmetre no és compatible amb el de "Reduir duplicats".

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
ca: El mode glossari aplica un límit al nombre de caràcters utilitzats al valor del filtre, el qual permet a la vista de resum actuar com un glossari.

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
ca: Quants caràcters del valor del filtre s'utilitzaran per a filtrar. Si s'estableix a 1, tots els camps que comencin amb la primera lletra del filtre es tindran en compte.

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
ca: Al imprimir el títol i el resum, com transformar la caixa del valor del filtre.

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
ca: Al imprimir camins URL, com transformar la caixa dels valors del filtre. No ho utilitzeu això a no ser que treballeu amb Postgres ja que usa comparacions sensibles a la minúscules/majúscules.

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
ca: Alfabètic

en: Content ID from URL
ca: ID del contingut de la URL

en: Allow multiple filter values to work together
ca: Permet a múltiples valors de filtres funcionar conjuntament

en: There was a problem creating field %label: !message
ca: Hi ha hagut un problema al crear el camp %label: !message

en: grouped
ca: agrupat

en: Reference type
ca: Tipus de referència
