OSF for Drupal (7.x-3.0) - en to kn translation catalogue (50 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: title
kn: ತಲೆಬರಹ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: search
kn: ಹುಡುಕು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Basic
kn: ಮೂಲಭೂತ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

en: Uncategorized
kn: ಅವರ್ಗೀಕೃತ

en: Regular expression
kn: ಹುಡುಕು

en: Undo
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Missing
kn: ಕಾಣೆಯಾಗಿದೆ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Installed
kn: ಅನುಸ್ಥಾಪಿಸಲಾದ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ

en: contains
kn: ಹೊಂದಿರುವ

en: Dataset
kn: ದತ್ತಾಂಶಗಳು

en: Debugging
kn: ದೋಷನಿವಾರಣೆ

en: with
kn: ನೊಂದಿಗೆ

en: Resource
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Network
kn: ಜಾಲಬಂಧ
