OSF for Drupal (7.x-3.0) - en to mr translation catalogue (41 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: remove
mr: मिटवा

en: View
mr: बघा

en: search
mr: शोधा

en: Search for
mr: च्या साठी शोधा

en: ID
mr: आय डी

en: type
mr: प्रकार

en: Filter
mr: गाळणी

en: Is equal to
mr: समान

en: Is not equal to
mr: च्या पेक्षा समान नाही

en: Normal
mr: साधारण

en: General
mr: साधारण

en: Color
mr: रंग

en: Unpublish
mr: अप्रकाशित

en: has word
mr: शब्द आहे

en: Contains all words
mr: सर्व शब्द समाविष्ट

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती
