OSF for Drupal (7.x-3.1) - en to el translation catalogue (123 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Add
el: Προσθήκη

en: remove
el: αφαίρεση

en: View
el: Προβολή

en: search
el: αναζήτηση

en: type
el: τύπος

en: action
el: Ενέργεια

en: Error
el: Σφάλμα

en: Create
el: Δημιουργία

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is equal to
el: Είναι ίση/ο με

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο/η με

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Normal
el: Κανονικό

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: OR
el: Ή

en: General
el: Γενικά

en: Color
el: Χρώμα

en: reset
el: επαναφορά

en: Case
el: Πεζά/κεφαλαία

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Plain
el: Απλό

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Refine
el: Εμπλουτισμός

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Query
el: Ερώτημα

en: AND
el: ΚΑΙ

en: Revert
el: Επαναφορά

en: any
el: οποιοδήποτε

en: Reference
el: Αναφορά

en: Revisions for %title
el: Αναθεωρήσεις του %title

en: !date by !username
el: την: !date, από: !username

en: revert
el: επαναφορά

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: current revision
el: τρέχουσα αναθεώρηση

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Permissions
el: Άδειες

en: Your settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν.

en: Installed
el: Εγκαταστάθηκε

en: %title has been deleted.
el: Το %title διαγράφηκε.

en: @type: deleted %title.
el: @type: διαγράφηκε το %title.

en: Revision of %title from %date
el: Αναθεώρηση του %title της %date

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Unpublish
el: Άρση δημοσίευσης

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να επαναφέρετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: Show only items where
el: Να εμφανιστούν μόνο τα στοιχεία όπου

en: empty
el: κενό

en: contains
el: περιέχει

en: Synchronize
el: Συγχρονισμός

en: Translate
el: Μετάφραση

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: Debugging
el: Αποσφαλμάτωση

en: Translations of %title
el: Μεταφράσεις του %title

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Capitalize first letter
el: Κεφαλαίο το πρώτο γράμμα

en: Application ID
el: ID Εφαρμογής

en: filter
el: φίλτρο

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Revert to earlier revision
el: Επαναφορά σε προηγούμενη αναθεώρηση

en: -1 (Unlimited)
el: -1 (Άπειρα)

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
el: Αυξήστε το όριο μνήμης μέσω επεξεργασίας της παραμέτρου memory_limit στο αρχείο %configuration-file και μετά επανεκκινήστε τον διακομιστή ιστοσελίδων σας (ή επικοινωνήστε με το διαχειριστή συστήματος ή παροχέα φιλοξενίας ιστοσελίδων σας για βοήθεια).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
el: Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή συστήματος ή παροχέα φιλοξενίας ιστοσελίδων σας για βοήθεια περί αύξησης του ορίου μνήμης PHP.

en: Hide if empty
el: Απόκρυψη αν είναι άδειο

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: Length is shorter than
el: Το μήκος είναι μικρότερο από

en: shorter than
el: μικρότερο από

en: Length is longer than
el: Το μήκος είναι μεγαλύτερο από

en: longer than
el: μεγαλύτερο από

en: The field %label cannot be added because it is locked.
el: Το πεδίο %label δεν μπορεί να προστεθεί γιατί είναι κλειδωμένο.

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
el: Προέκυψε ένα πρόβλημα κατά τη δημιουργία του στιγμιότυπου του πεδίου %label: @message.

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό/ή (NOT NULL)

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: and where %property is %value
el: και όπου %property είναι %value

en: where %property is %value
el: όπου %property είναι %value

en: and where
el: και όπου

en: Autocomplete popup
el: Αναδυόμενο παράθυρο αυτόματης συμπλήρωσης

en: Searching for matches...
el: Γίνεται αναζήτηση...

en: Content ID from URL
el: Μοναδικό αναγνωριστικό του περιεχομένου από το URL

en: There was a problem creating field %label: !message
el: Προέκυψε ένα πρόβλημα κατά τη δημιουργία του πεδίου %label: !message

en: Reference type
el: Τύπος αναφοράς
