OSF for Drupal (7.x-3.2) - en to th translation catalogue (91 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: delete
th: ลบ

en: title
th: ชื่อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Add
th: เพิ่ม

en: remove
th: เอาออก

en: View
th: ดู

en: search
th: ค้นหา

en: ID
th: ไอดี

en: type
th: ชนิด

en: Revisions
th: รุ่น

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Does not contain
th: ไม่ประกอบด้วย

en: Is equal to
th: เท่ากับ

en: Is not equal to
th: ไม่เท่ากับ

en: OR
th: หรือ

en: General
th: ทั่วไป

en: Basic
th: พื้นฐาน

en: Color
th: สี

en: reset
th: คืนค่าเดิม

en: Case
th: ตัวพิมพ์

en: Uncategorized
th: ไร้หมวดหมู่

en: Regular expression
th: การแสดงออกปกติ

en: Undo
th: เลิกทำ

en: Query
th: สอบถาม

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: any
th: ใดๆ

en: Revisions for %title
th: การปรับปรุงรุ่นของ %title

en: !date by !username
th: เมื่อ !date โดย !username

en: revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Revision
th: รุ่น

en: current revision
th: รุ่นปัจจุบัน

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Installed
th: ติดตั้ง

en: @type: deleted %title.
th: @type: ลบ %title.

en: Revision of %title from %date
th: ปรับรุ่น %title จาก %date

en: Unpublish
th: ระงับการเผยแพร่

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการคืนรุ่นกลับไปเป็นรุ่น %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบรุ่นจาก %revision-date?

en: Available
th: อนุญาตให้สอบเมื่อ

en: Show only items where
th: แสดงเฉพาะเนื้อหาที่

en: empty
th: ว่างเปล่า

en: contains
th: ประกอบด้วย

en: Create @name
th: สร้าง @name

en: Starts with
th: เริ่มต้นด้วย

en: Is empty (NULL)
th: ว่างเปล่า ( null )

en: not empty
th: ไม่ว่างเปล่า

en: Ends with
th: ลงท้ายด้วย

en: Character limit
th: จำกัดอักขระ

en: No transform
th: ไม่แปลง

en: Upper case
th: ตัวพิมพ์ใหญ่

en: Lower case
th: ตัวพิมพ์เล็ก

en: Contains any word
th: ประกอบด้วยคำใด ๆ

en: has word
th: มีคำ

en: Contains all words
th: ประกอบด้วยคำทั้งหมด

en: has all
th: มีทั้งหมด

en: begins
th: เริ่มต้น

en: ends
th: ปลาย,สิ้นสุดลง

en: filter
th: ตัวกรอง

en: Revert to earlier revision
th: ลบเนื้อหารุ่นก่อนหน้า

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
th: ติดต่อผู้ดูแลระบบ หรือผู้ให้บริการเว็บโฮสติ้งของคุณ เพื่อเพิ่มค่าหน่วยความจำสูงสุดที่ PHP สามารถใช้ได้

en: Hide if empty
th: ซ่อนถ้าว่างเปล่า

en: Does not start with
th: ไม่ได้เริ่มต้นด้วย

en: not_begins
th: ไม่_เริ่มต้น

en: Does not end with
th: ไม่ได้ลงท้ายด้วย

en: not_ends
th: ไม่_สิ้นสุด

en: Length is shorter than
th: ความยาวจะสั้นกว่า

en: shorter than
th: สั้นกว่า

en: Length is longer than
th: ความยาวไม่เกิน

en: longer than
th: ยาวกว่า

en: Is not empty (NOT NULL)
th: ไม่ว่างเปล่า (ไม่ NULL)

en: View mode
th: โหมดของวิว

en: Autocomplete popup
th: ป๊อปอัพทำให้สมบูรณ์

en: Searching for matches...
th: กำลังค้นหาคำที่ตรงกัน

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
th: ตามลำดับตัวอักษร

en: There was a problem creating field %label: !message
th: เกิดปัญหาในระหว่างการสร้างช่องรับข้อมูล %label: !message
