OSF for Drupal (7.x-3.3) - en to gu translation catalogue (52 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Development
gu: વિકાસ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Search
gu: શોધ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Import
gu: આયાત

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: search
gu: શોધ

en: type
gu: પ્રકાર

en: action
gu: ક્રિયા

en: Error
gu: ભુલ

en: Create
gu: બનાવો

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: OR
gu: અથવા

en: General
gu: સામાન્ય

en: Color
gu: રંગ

en: AND
gu: અને

en: any
gu: કોઈપણ

en: Reference
gu: સંદર્ભ

en: Permissions
gu: પરવાનગીઓ

en: Your settings have been saved.
gu: તમારા સુયોજનો સંગ્રહવામાં આવ્યા છે

en: URI
gu: યુઆરઆઇ

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Synchronize
gu: સમન્વય

en: Translate
gu: ભાષાંતર

en: Starts with
gu: સાથે શરૂ થાય છે
