OSF for Drupal (7.x-3.3) - en to he translation catalogue (137 entries)

en: Title
he: כותרת

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Development
he: פיתוח

en: Type
he: סוג

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Add
he: הוספה

en: remove
he: הסר

en: View
he: צפיה

en: search
he: חיפוש

en: Number of items
he: מספר פריטים

en: Search for
he: מה לחפש

en: type
he: סוג

en: action
he: פעולה

en: Error
he: שגיאה

en: Create
he: יצירה

en: Filter
he: סינון

en: Revisions
he: גרסאות

en: Contains
he: מכיל

en: Does not contain
he: לא מסתיים ב

en: Is equal to
he: שווה ל

en: Is not equal to
he: לא שווה ל

en: Overridden
he: נדרס

en: Normal
he: נורמלי

en: Caching
he: אחסון במטמון

en: OR
he: או

en: General
he: כללי

en: Color
he: צבע

en: reset
he: אתחול

en: Case
he: פנייה

en: Expose
he: חשוף

en: Uncategorized
he: לא משוייך לקטגוריה

en: Plain
he: פשוט

en: Regular expression
he: ביטוי רגולרי

en: Clear
he: ניקוי

en: Refine
he: מיקוד

en: Undo
he: ביטול

en: Query
he: שאילתה

en: AND
he: וגם

en: Revert
he: שחזור

en: any
he: הכל

en: Reference
he: רפרנס

en: Revisions for %title
he: גרסאות של %title

en: !date by !username
he: !date מאת !username

en: revert
he: שחזר

en: Revision
he: גרסה

en: current revision
he: גרסה נוכחית

en: Missing
he: חסר

en: Permissions
he: הרשאות

en: Your settings have been saved.
he: ההגדרות נשמרו.

en: Installed
he: מותקן

en: Availability
he: זמינות

en: @type: deleted %title.
he: @type: %title נמחק.

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: URI
he: כתובת URI

en: Apply
he: החל

en: Unpublish
he: העברה למצב "לא פורסם"

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: Available
he: זמין

en: Show only items where
he: הצגת פריטים רק כאשר

en: empty
he: ריק

en: contains
he: מכיל

en: Synchronize
he: סינכרון

en: Translate
he: תרגום

en: Create @name
he: יצירת @name

en: Debugging
he: איתור באגים

en: Translations of %title
he: תרגומים של %title

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Is empty (NULL)
he: ריק (NULL)

en: not empty
he: לא ריק

en: Ends with
he: מסתיים ב

en: Finished with an error.
he: סיים עם שגיאה.

en: Capitalize first letter
he: הפוך אות ראשונה לרישית

en: Do not display items with no value in summary
he: אל תציג פריטים שאין להם ערך בסיכום

en: Invalid input
he: קלט לא חוקי

en: Glossary mode
he: מצב מילון מונחים

en: Character limit
he: מגבלת תווים

en: No transform
he: אין המרה

en: Upper case
he: אותיות רישיות

en: Lower case
he: אותיות קטנות

en: Capitalize each word
he: הפוך אות לרישית בתחילת כל מילה

en: Case in path
he: פניה בנתיב

en: Transform spaces to dashes in URL
he: המר רווחים למקפים בכתובת URL

en: exposed
he: חשוף

en: Contains any word
he: מכיל כל מילה

en: has word
he: יש מילה

en: Contains all words
he: מכיל את כל המילים

en: has all
he: יש את כל

en: begins
he: מתחיל

en: ends
he: מסתיים

en: filter
he: סינון

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
he: מספר הפריטים לתצוגה בדף. הזן 0 כדי שלא תהיה מגבלה.

en: - All -
he: - הכל -

en: Compare
he: השווה

en: Revert to earlier revision
he: חזרה לגרסה מוקדמת יותר

en: -1 (Unlimited)
he: -1 (בלתי מוגבל)

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
he: צרו קשר עם מנהל המערכת או ספק האחסון לקבלת סיוע בהגדלת מגבלת זיכרון ה-PHP.

en: Is not empty (NOT NULL)
he: לא ריק, מכיל ערך כלשהו (NOT NULL)

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: and where %property is %value
he: וכאשר ה%property הוא %value

en: where %property is %value
he: כאשר ה%property הוא %value

en: and where
he: וכאשר

en: Autocomplete popup
he: השלמה אוטומטית בפופאפ

en: Searching for matches...
he: מחפש עבור תאימויות...

en: Content ID from URL
he: מספר זיהוי תוכן מהURL

en: Create new revision and moderate
he: יצירת גרסה חדשה וניהול

en: Revision creation and moderation options
he: הגדרות יצירת גרסה ומודרציה

en: Reference type
he: סוג רפרנס
