OSF for Drupal (7.x-3.4) - en to am translation catalogue (42 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: Development
am: ልማት

en: Type
am: ዓይነት

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: type
am: ዓይነት

en: Error
am: ስህተት

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Color
am: ቀለም

en: Clear
am: አጥራ

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Unpublish
am: ያልታተመ

en: Translate
am: ተርጉም

en: Create @name
am: @name ፍጠር

en: filter
am: አጣራ

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ
