OSF for Drupal (7.x-3.3) - en to bs translation catalogue (92 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Type
bs: Tip

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Enable
bs: Omogući

en: Disable
bs: Onemogući

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Search
bs: Pretraga

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Import
bs: Uvezi

en: Export
bs: Izvezi

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: search
bs: pretraga

en: type
bs: tip

en: action
bs: akcija

en: Error
bs: Greška

en: Revisions
bs: Revizije

en: Contains
bs: Sadrži

en: Does not contain
bs: Ne sadrži

en: Is equal to
bs: je jednako

en: Is not equal to
bs: nije jednako

en: Overridden
bs: Prepisan

en: Normal
bs: Normalno

en: Color
bs: Boja

en: Case
bs: Tip slova

en: Expose
bs: Otkrij

en: Uncategorized
bs: Bez kategorije

en: Refine
bs: Rafiniraj

en: Undo
bs: Povrati

en: Query
bs: Upit

en: Revert
bs: Vratiti

en: Revisions for %title
bs: Revizije za %title

en: !date by !username
bs: !date od !username

en: revert
bs: vratiti

en: Revision
bs: Revizije

en: current revision
bs: trenutna revizija

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Your settings have been saved.
bs: Vaše postavke su sačuvane.

en: @type: deleted %title.
bs: @type: obrisan %title.

en: Revision of %title from %date
bs: Revizija za %title od %date

en: Apply
bs: Primjeni

en: Unpublish
bs: Ukloni status objave

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da povratite reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da obrišete reviziju od %revision-date?

en: Show only items where
bs: Prikaži samo stavke gdje

en: empty
bs: prazan

en: contains
bs: sadrži

en: Translate
bs: Prevedi

en: Create @name
bs: Kreiraj @name

en: Translations of %title
bs: Prevod za %title

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Is empty (NULL)
bs: Je prazan (NULL)

en: not empty
bs: nije prazan

en: Ends with
bs: Završava sa

en: Capitalize first letter
bs: Prvo slovo je veliko

en: Do not display items with no value in summary
bs: Ne prikazuj stavke bez vrijednosti u pregledu.

en: Invalid input
bs: Nepravilan unos

en: Glossary mode
bs: Mod riječnika

en: Character limit
bs: Ograničenja broja karaktera

en: No transform
bs: Bez promjena

en: Upper case
bs: Velika slova

en: Lower case
bs: Mala slova

en: Capitalize each word
bs: Prvo slovo svake riječi je veliko

en: Case in path
bs: Oblik slova u putanji

en: Transform spaces to dashes in URL
bs: Pretvori prazna mjesta (space) u crtice u URL-u

en: exposed
bs: izložen

en: Contains any word
bs: Sadrži bilo koju riječ

en: has word
bs: ima riječ

en: Contains all words
bs: Sadrži sve riječi

en: has all
bs: ima sve

en: begins
bs: počinje

en: ends
bs: završava

en: Revert to earlier revision
bs: Povrati na raniju reviziju
