Outline Designer (7.x-2.0-beta2) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: content
it: contenuto

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Add content
it: Aggiungi contenuto

en: Context menu
it: Menu contestuale

en: Title changed from %original to %current.
it: Titolo cambiato da %original a %current.

en: book: updated %title.
it: book: %title aggiornato.

en: Re-order book pages and change titles
it: Riordina le pagine del book e cambia i titoli
