Outline Designer (7.x-2.0-beta2) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: content
pt: conteúdo

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Parent
pt: Superior

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: Rename
pt: Renomear

en: Add content
pt: Adicionar conteúdo

en: Icon path
pt: Caminho do ícone

en: Context menu
pt: Menu de contexto

en: Title changed from %original to %current.
pt: Título alterado de %original para %current.

en: book: updated %title.
pt: livro: %title foi atualizado.

en: Re-order book pages and change titles
pt: Reorganizar páginas do livro e alterar títulos

en: Change type
pt: Trocar tipo
