Override Node Options (7.x-1.12) - en to cy translation catalogue (7 entries)

en: The username %name does not exist.
cy: Nid yw enw defnyddiwr %name yn bodoli.

en: Log message
cy: Neges log

en: You have to specify a valid date.
cy: Rhaid i chi nodi dyddiad dilys.

en: Create new revision
cy: Creu adolygiad newydd

en: comment
cy: sylw

en: Revision information
cy: Gwybodaeth diwygiad

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
cy: Eglurhad o'r ychwanegion neu diweddariadau a wneir i gynorthwyo awduron eraill ddeall eich cymhelliant.
