Override Node Options (7.x-1.12) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: The username %name does not exist.
id: Anggota %name tidak ada.

en: Log message
id: Pesan log

en: You have to specify a valid date.
id: Anda memilih tanggal yang tidak benar.

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: comment
id: komentar

en: Revision information
id: Informasi revisi

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
id: Penjelasan sebagai tambahan atau update yang dibuat utnuk membantu penulis lain memahami motivasi anda.
