Override Node Options (7.x-1.12) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: The username %name does not exist.
it: Il nome utente %name non esiste.

en: Log message
it: Messaggio di log

en: You have to specify a valid date.
it: Devi specificare una data valida.

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: comment
it: commento

en: Revision information
it: Informazione sulla revisione

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
it: Una spiegazione delle aggiunte o modifiche fatte per aiutare gli altri autori a comprendere i tuoi motivi.
