Override Node Options (7.x-1.12) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: The username %name does not exist.
uk: Ім'я користувача %name не існує.

en: Log message
uk: Повідомлення журналу

en: You have to specify a valid date.
uk: Необхідно вказати дійсну дату.

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: names
uk: назви

en: comment
uk: коментар

en: Allow non-admins to override the default publishing options for nodes they can edit.
uk: Дозволяти не адміністраторам змінювати базові параметри публікації для матеріалів, які вони можуть редагувати.

en: Revision information
uk: Інформація про редакції

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
uk: Пояснення до ваших оновлень та додатків, щоб допомогти іншим авторам зрозуміти суть ваших дій.
