Override Node Options (7.x-1.13) - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: The username %name does not exist.
nl: De gebruikersnaam %name bestaat niet.

en: Log message
nl: Logbericht

en: You have to specify a valid date.
nl: Geef een geldige datum op.

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: comment
nl: reactie

en: Revision information
nl: Revisie-informatie

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
nl: Een uitleg bij de toevoegingen of wijzigingen, die andere auteurs helpen uw beweegredenen te begrijpen.
