Open Web Analytics (7.x-1.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (29 entries)

en: Pages
fi: Sivut

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Kirjoita kullekin riville yksi Drupalin polku. Tähti (*) toimii jokerimerkkinä. Esimerkiksi polku %blog tarkoittaa blogisivuja ja %blog-wildcard jokaista henkilökohtaista blogia. Etusivu on %front.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
fi: Jos PHP-tila on valittuna, syötä PHP-koodi %php -tagien väliin. Huom!  Virheellisen PHP-koodin ajaminen voi rikkoa sivuston.

en: Debug
fi: Debuggaa

en: Not configured
fi: Ei asetettu

en: Add if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
fi: Lisää jos seuraava PHP koodi palauttaa <code>TRUE</code> (PHP-tila, vain asiantuntijoille).

en: Add to every page except the listed pages.
fi: Lisää kaikille paitsi listassa oleville sivuille.

en: Add to the listed pages only.
fi: Lisää vain listassa oleville sivuille.

en: Add tracking to specific pages
fi: Lisää jäljitys valituille sivuille

en: User specific tracking settings
fi: Käyttäjäkohtaiset seuranta-asetukset

en: Custom tracking settings
fi: Mukautetut seuranta-asetukset

en: Users cannot control whether they are tracked or not.
fi: Käyttäjät eivät voi valita, seurataanko heitä.

en: Track users by default, but let individual users to opt out.
fi: Seuraa käyttäjiä oletuksena, mutta anna yksittäisille käyttäjille mahdollisuus kieltää seuranta.

en: Do not track users by default, but let individual users to opt in.
fi: Älä seuraa käyttäjiä oletuksena, mutta anna yksittäisten käyttäjien valita seuranta itselleen.

en: Allow individual users to customize the visibility of tracking in their account settings. Only users with %permission permission are allowed to set their own preference.
fi: Salli käyttäjien määritellä seurannan näkyvyys käyttäjäprofiiliensa asetuksissa. Vain käyttäjät joilla on %permission oikeudet voivat asettaa omat asetuksensa.

en: opt-in or out of tracking
fi: salli tai estä seuranta

en: Role specific tracking settings
fi: Roolikohtaiset jäljitysasetukset

en: Add tracking for specific roles
fi: Lisää jäljitys valituille rooleille

en: Page specific tracking settings
fi: Sivukohtaiset jäljitysasetukset

en: Link tracking settings
fi: Linkkien seuranta-asetukset

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
fi: Käyttäjie seuranta on oletusarvoisesti päällä mutta voit estää seurannan omalla kohdallasi.

en: Enable user tracking
fi: Ota käyttöön käyttäjien seuranta

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
fi: Käyttäjiä ei oletusarvoisesti seurata mutta voit erikseen ottaa käyttöön seurannan.

en: Add to the selected roles only
fi: Lisää vain valituille rooleille

en: Add to every role except the selected ones
fi: Lisää kaikille rooleille paitsi valituille

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
fi: Jos yksikään rooleista ei ole valittuna, kaikkia käyttäjiä seurataan. Jos käyttäjällä on jokin valituista rooleista, käyttäjää seurataan (tai ei seurata, ylläolevasta asetuksesta riippuen).
