Open Web Analytics (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: General settings
pt: Definições gerais

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Insira uma página por linha como caminhos Drupal. O caractér '*' substitui qualquer outro. Exemplos de caminhos são %blog para a página do blogue e %blog-wildcard para cada blogue pessoal. %front é a página principal

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
pt: Se o modo PHP for escolhido, introduza o código PHP entre %php. Note que executar código PHP incorrecto pode danificar o seu site Drupal.

en: Debug
pt: Depuração

en: Not configured
pt: Não configurado
