Open Web Analytics (7.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (26 entries)

en: Pages
sv: Sidor

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Statistics
sv: Statistik

en: Roles
sv: Roller

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sv: Ange en sida per rad i form av Drupalsökvägar. Jokertecken är "*". Sökvägsexempel: %blog för bloggsidan och %blog-wildcard för alla personliga bloggar. %front är startsidan.

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sv: Om PHP är valt skriver du PHP-kod mellan %php. Observera att felaktig PHP-kod kan förstöra din Drupal-webbplats när den körs.

en: Debug
sv: Felsök

en: Not configured
sv: Ej inställd

en: Add if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sv: Lägg till om följande PHP-kod returnerar <code>TRUE</code> (PHP-läge, bara för experter).

en: Add to every page except the listed pages.
sv: Lägg till på varje sida förutom de angivna sidorna.

en: Add to the listed pages only.
sv: Lägg till enbart till de angivna sidorna.

en: Add tracking to specific pages
sv: Lägg till spårning till specifika sidor

en: User specific tracking settings
sv: Användarspecifika inställningar för spårning

en: Custom tracking settings
sv: Anpassade inställningar för spårning

en: Users cannot control whether they are tracked or not.
sv: Användare kan inte styra om man är spårad eller ej.

en: Track users by default, but let individual users to opt out.
sv: Spåra användare som standard men ge enskilda användare möjlighet att ange att de inte vill bli spårade.

en: Do not track users by default, but let individual users to opt in.
sv: Spåra inte användare som standard men ge enskilda användare möjlighet att ange att de vill bli spårade.

en: Allow individual users to customize the visibility of tracking in their account settings. Only users with %permission permission are allowed to set their own preference.
sv: Tillåt enskilda användare att anpassa synligheten av spårningen i inställningarna för sitt konto. Enbart användare med behörighet %permission har tillåtelse att ange sina egna inställningar.

en: opt-in or out of tracking
sv: välja för eller emot av spårning

en: Role specific tracking settings
sv: Inställningar för rollspecifika spårningar

en: Add tracking for specific roles
sv: Lägg till spårning för specifika roller

en: Page specific tracking settings
sv: Inställningar för sidpecifika spårningar

en: Link tracking settings
sv: Inställningar för spårning av länkar

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
sv: Användare spåras som standard, men du har möjlighet till opt-out.

en: Enable user tracking
sv: Aktivera användarspårning

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
sv: Användare spåras <em>inte</em> som standard, men du har möjlighet till opt-in.
