Owl Carousel (7.x-1.5) - en to da translation catalogue (21 entries)

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Theme
da: Tema

en: Pager ID
da: Pager-ID

en: Items
da: Overskrifter

en: Width
da: Bredde

en: Add group
da: Tilføj gruppe

en: Items to display
da: Antal elementer

en: Offset
da: Forskydning

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
da: Medmindre du oplever problemer med sideinddeling i relation til dette view bør du lade dette stå til 0. Hvis du bruger flere sideskiftere på en side kan det være nødvendigt at sætte dette tal til en højere værdi for at undgå konflikt med ?page=-arrayet. Store værdier tilføjer en masse kommaer til dine URLer, så prøv at undgå det hvis det er muligt.

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
da: Antallet at elementer der skal springes over. Hvis dette felt f.eks. er 3, bliver de første tre elementer sprunget over og dermed ikke vist.

en: @count item | @count items
da[0]: @count element
da[1]: @count elementer

en: Trim length
da: Beskær længde

en: Responsive
da: Responsivt
