Owl Carousel (7.x-1.5) - en to ro translation catalogue (20 entries)

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Delete
ro: Șterge

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Name
ro: Nume

en: Theme
ro: Temă

en: Pager ID
ro: ID paginator

en: Items
ro: Articole

en: Width
ro: Lățime

en: Navigation
ro: Navigator

en: Add group
ro: Adaugă grup

en: Items to display
ro: Elemente de afișat

en: Offset
ro: Decalaj

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
ro: Dacă nu aveţi probleme cu paginarea legate de această vizualizare, ar trebui să lăsaţi acest la 0. Dacă se utilizează mai multe paginări pe o singură pagină trebuie să setaţi acest număr la o valoare mai mare pentru a nu intra în conflict cu ?page= array. Valorile mari adăuga o mulţime de virgule la URL-uri, deci evitați pe cît posibil acest lucru.

en: Pagination
ro: Paginație

en: @count item | @count items
ro[0]: @count articole
ro[1]: @count de articole

en: Trim length
ro: Taie din lungime

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Responsive
ro: Adaptiv
