Owl Carousel (7.x-2.0-alpha0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Delete
id: Hapus

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Center
id: Tengah

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Add
id: Tambah

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Items
id: Item

en: Loop
id: Pengulangan

en: Navigation
id: Navigasi

en: Add group
id: Tambah grup

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: Trim length
id: Panjang Trim

en: View mode
id: Modus tampilan
