Owl Carousel (7.x-2.0-alpha0) - en to de translation catalogue (32 entries)

en: Previous
de: Vorherige

en: Next
de: Weiter

en: Delete
de: Löschen

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Center
de: Zentriert

en: Settings
de: Einstellungen

en: Import
de: Importieren

en: Export
de: Exportieren

en: Add
de: Hinzufügen

en: Every minute
de: Jede Minute

en: Every hour
de: Jede Stunde

en: Continue
de: Weiter

en: Items
de: Elemente

en: Merge
de: Zusammenführen

en: Loop
de: Schleife

en: Add group
de: Gruppe hinzufügen

en: Autoplay
de: Automatisch abspielen

en: Margin
de: Rand

en: Debug mode
de: Debug-Modus

en: Every day
de: Jeden Tag

en: Video Height
de: Videohöhe

en: Video Width
de: Video Breite

en: Dots
de: Punkte

en: Trim length
de: Länge kürzen

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Every week
de: Wöchentlich

en: Image Style
de: Bildstil

en: Select the view mode
de: Anzeigemodus auswählen

en: Autoplay Timeout
de: Autoplay-Zeitlimit
