Owl Carousel (7.x-2.0-alpha0) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Delete
hi: मिटायें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Center
hi: मध्य

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Add
hi: जोड़ें

en: Every minute
hi: प्रत्येक मिनट

en: Every hour
hi: प्रत्येक घंटा

en: Continue
hi: जारी रखें

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Add group
hi: समूह जोड़ें

en: Info
hi: जानकारी

en: Video
hi: वीडियो

en: Trim length
hi: ट्रिम लंबाई

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Breakpoint
hi: ब्रेकप्वाइंट
